Choď na obsah Choď na menu
 


Ako pôsobia farby na ľudí? Čo o tebe prezrádza tvoja obľúbená farba?

 

BIELA- pôsobí neutrálne a príjemne, zároveň nevinne a čisto. Majú ju radi sebavedomí, dobre naladení ľudia.Hodí sa takmer ku všetkému. S čiernou pôsobí buď elegantne klasicky, alebo nedbalo športovo.

 

RUŽOVÁ- je typicky dievčenská, sladká a nevinná. Tak v nej aj udeš pôsobiť na okolie.

 

FIALOVÁ- symbolizuje tajomno. Je kombináciou teplej červenej a studenej modrej, spája v sebe protiklady.Závisí najmä od doplnkov, ako v nej budeš pôsobiť. Nosia ju hlavne tvoriví a originálni ľudia, ktorí nemejú radi obmedzenia.

 

MODRÁ- je jedna z najobľúbenejších farieb, uprednostňujú ju romantici, introverti a tí, ktoí nemajú radi zmenu. Modrá pôsobí pohodovo a dôveryhodne.

 

ŽLTÁ- je to teplá farba, ktorá vyvoláva príjemný dojem. V nesprávnej kombinácii môže vyzerať trochu hrubo či prehnane. Nie každému pristane, hodí sa najmä blondínkam.

 

ORANŽOVÁ-pôsobí mimoriadne pozitívne, lebo v sebe spája žiarivosť žltej a temperament červenej.je symbolom pozitívnej energie, a v podstate sa ňou nedá nič pokaziť. Veľmi dobre k nej ide zelená ktoréhokoľvek odtieňa a takisto aj čierna a biela.

 

ČERVENÁ- farba života, sily, vášne a temperamentu. Pohybuje sa niekde medzi extravaganciou a klasickou eleganciou. Vysiela signál- som silná a výrazná osobnosť. Pozor-vyniknú pri nej drobné nedokonalosti tváre.

 

ZELENÁ- je farba prírody, nádeje, mladosti, ale aj pokoja a neutrality. Pôsobí upokojujúco a cool. Milovníci zelenej sú tvoriví, tvrdohlaví, a samostatní ľudia.

 

HNEDÁ- majú ju radi pokojní a vyrovnaní ľudia. Nie je nápadná a pôsobí prirodzene.

 

ŠEDÁ- je farba osamelých, nevýrazných ľudí, ktorí sa túžia skryť pred celým svetom.Rovnako je to vraj obľúbená farba tých, ktorí často nemajú svoj vlastný názor.

 

ČIERNA- má viacero tvárí. Je farbou protestu a vzdoru.Je farba tých, ktorí chcú byť neprístupní a originálni. Uprednostňujú ju rebeli, samotári, filozofi, ľudia ku ktorým je ťažko preniknúť.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

E?

(nikdo, 3. 9. 2012 20:03)

další pitomost!!!!uz s tim nekam zalez(a nezapomen odepsat at sem nelezu, kdyby ses takhle chovala nikdo by tu nebyl a ja bych se ano nedivila)

Cervena a.....................

(Patricia, 28. 10. 2011 20:59)

tak ja mam asi uz mozno 3 roky najoblubenejsiu farbu CERVENA.............tak menej oblubena je modra...............niekedy zalezi aky odtien ..................sa mi paci fialova... :D

jSUPER

(Duška, 15. 8. 2011 19:32)

Ja som blondina a milujem zltú. Súúúúúpeeeeeeeeeeeeerrrrr

mlka

(mlka, 14. 9. 2010 21:14)

mas problem? napis mi ho a ja ho vyriesim poradnaml@centrum.sk alebo ziadnyproblem.webnode.sk
ML-ka